HAKKIMIZDA / TARİHÇE

DOĞAÇLAR GRUP

Van kökenli DOĞAÇ ailesi yaklaşık 50 yıldır ticaretle uğraşmakta olan bir aile olup son yıllarda ağırlıklı olarak inşaat ve turizm işlerine yoğunlaşmaya başlamışlardır.

Doğaçlar Şirketler Grubu yarım asırlık geçmişiyle günümüzde turizm, otel, inşaat, otomotiv, petrol, beton santrali gibi pek çok sektörde iştirakler ve bağlı ortaklıklarıyla sadece Türkiye’de değil yurtdışında da adından ve ülkesinden başarıyla söz ettirmektedir.

Varolduğu her alanda kaliteli hizmet üreten DOĞAÇ Şirketler Topluluğu ayrıca;

-Ankara ve Van’da işletmecilik faaliyetlerinde bulunan Butterfly Travel , “A Grubu Seyahat Acentası” belgesi ile, turizm hizmetlerini sürdürmekte,

-Van’ da faaliyet gösteren Tüv araç muyene istasyonları, petrol istasyonları ve beton santrallerini de bünyesinde barındırmaktadır.

Türk özel sektörünün önde gelen köklü kuruluşu olarak, Türkiye’ye ve yurtdışına eserleriyle imza atan DOĞAÇLAR Şirketler Topluluğu; çatısı altında değişik sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri, bağlı ortaklıkları, iştirakleri ve yaklaşık üçbin çalışanından aldığı güçle yarattığı toplumsal ve ekonomik değerlerin kalitesiyle her zaman gurur duyulan bir marka olma geleneğini sürdürmektedir.